lindyhop
.
Šokių stilių aprašymai

Niekada iki šiol nešokai? Nedvejok! Lindyhopas, balboa, autentinis džiazas, tapas, o gal tango ar Vakarų Afrikos šokiai? Išsirink tai, kas labiausiai tinka ir patinka.

 

Lindyhopas   video-kamera

 

Trečiajame XX a. dešimtmetyje Niujorke užgimęs lindyhopas yra labai linksmas ir energija trykštantis porose šokamas šokis. Šokėjų šypsena kone neatsiejama jo dalis. Ne veltui sakoma, kad šio šokio ritmu buvo nugalėta ir Didžioji depresija.

 

Priklausomai nuo muzikos ritmo ir pasirinktų judesių lindyhopas gali būti labai įvairus: ramiai ritmiškas, pašėlusiai greitas, paįvairintas sukiniais, kitų džiazo šokių elementais ar triukais. Lindyhopo pamokose nuolat keičiamasi partneriais. Tai padeda gerai išmokti šokio technikos, vesti ar klausyti įvairių šokėjų ir laisvai improvizuoti kartu. Išmokti šokti lindyhopą gali visi. Užsiėmimai vyksta tiek jauniausiems moksleiviams, tiek ir patiems vyriausiems šokio naujokams. Taip pat ir poroms su mažais vaikais.

 

  

lindy

 

Balboa   video-kamera

 

Šis šokis, kaip ir lindyhopas, atsirado XX a. trečiajame dešimtmetyje ir yra susijęs su Partner Charleston, Foxtrot, Quick Step bei kitais to laikmečio šokiais. Tai šokis, kurį mokėdami mėgausitės bet kokio tempo svingo muzika – tiek lėta bliuzo, tiek pašėlusiai greita melodija.

 

Balboa yra išskirtinis šokis, savo stiliumi apeliuojantis į subrendusius šokėjus. Šokant jį visas dėmesys yra sutelktas į partnerį ir muziką. Pamokose išmoksite subtilųjį Pure Bal (Balboa Shuffle) ir ekspresyvųjį Bal-Swing šokių stilius. Šokis puikiai tinka tiek jauniems, tiek ir suaugusiems, taip pat ir vyresnio amžiaus šokėjams. Daugiau info: www.balboa.lt

 

balboa

 

Lėtas lindyhopas (Slow drag)   video-kamera

 

Tai šokis pagal ramią ir lėtą bliuzo muziką. Jo pagrindai nėra sunkūs, todėl pradėti šokti galėsite labai greitai. Šio šokio įgūdžiai pravers šokant pagal bet kokią lėtą muziką.

 

Pamokose lavinsite kūno laisvumą ir muzikalumą, mokysitės palaikyti kontaktą su šokių partneriu. Šokant itin svarbus glaudus ryšys poroje. Slow drag tinkamas bet kokio amžiaus žmonėms.

 


Tango  video-kamera

 

Tango - tai aistringas kūnų dialogas, abejingais nepaliekantis nei šokančiųjų, nei juos stebinčiųjų. Pajuskite patį tikriausią argentinietišką tango kartu su charizmatiškuoju šio šokio meistru Eduardo Gimenez. Eduardo Gimenez yra tango judėjimo Lietuvoje pradininkas. 1999 m. jis įsteigė tango šokio mokyklą "Tango akademija", 2001 m. kartu su Jurgiu Didžiuliu įkūrė Lotynų Amerikos muzikos grupę "Latin Power".

 

Nuo pat atvykimo į Lietuvą Eduardo buvo ir tebėra autentiškas, originalus ir unikalus Lotynų Amerikos kultūros ambasadorius Lietuvoje, pristatantis ir propaguojantis šią spalvingą ir energingą kultūrą bei aistringą tango šokį.

 

tango

Autentinis džiazas (linijinis šokis)   video-kamera

 

Tai improvizacija pagrįstas solo šokis, kurio pagrindas – autentiški džiazo judesiai. Šios pamokos skirtos tiems, kurie siekia greitai tobulėti ir mėgsta savarankiškai improvizuoti, išlaisvinti save. Čia išmoksite ir judesio technikos, kuri labai pravers šokant lindyhopą, suteiks šokiui įvairiapusiškumo ir kokybės.

 

Jei vakarėlio metu jums kartais tenka ramstyti sienas dėl partnerių trūkumo, būtent šiose pamokose suprasite, kad to daryti visai nereikia. Džiazą šokti galima ir vienam.

 

jazz2

 

Tapas   video-kamera

 

Kaip ir visi svingo eros šokiai tapas yra improvizacija pagal džiazo muziką, tik ji atliekama šokant solo su specialiai pakaustytais batais. Tapo pamokose išmoksite kurti muziką kojomis, taip pat lavinsite tikslumą ir ritmo jausmą. Išmokti judesiai pravers ne tik stumiant laiką autobusų stotelėje, bet ir šokant lindyhopą, paįvairins jau išmoktus kitų šokių žingsnelius.

 

tapas

 

Vakarų Afrikos šokiai   video-kamera

 

Uždeganti energija, įtraukiantis ritmas, judesio džiaugsmas ir unikali galimybė pirmiems išbandyti tai, ko Lietuvoje dar nebuvo. Pirmą kartą kviečiame į Vakarų Afrikos šokių pamokų grupę! 

 

Iš Malio, Gvinėjos ir Dramblio Kaulo Kranto kilę šokiai – aktyvūs bei energingi, tačiau perprantami kiekvienam ir, svarbiausia, suteikiantys tikrą džiaugsmo pliūpsnį. Afrikos šokiai neatsiejami nuo gyvos muzikos, tad užsiėmimuose šokėjams akompanuos perkusijos studijos "Afrikos būgnai" muzikantai su tradiciniais Vakarų Afrikos instrumentais. 

 

afrika


.registracija.

Kainos, pamokų ir mokėjimo tvarka   Pamokos pagal amžių ir gyvenimo būdą   Pamokų lygiai   Pilnas pamokų tvarkaraštis

 

lindyhop