Balboa

Balboa (Pure Balboa, Balboa Shuffle) – šokio stilius, pradėjęs formuotis Orange County, Kalifornijoje 20-ųjų pabaigoje ir 30-ųjų pradžioje.

Šis šokių stilius atkeliavo iš Charleston’o šokio.

Balboa (Pure Balboa, Balboa Shuffle) – šokio stilius, pradėjęs formuotis Orange County, Kalifornijoje 20-ųjų pabaigoje ir 30-ųjų pradžioje. Manoma, kad jis atsirado „Balboa Pavilion“ ir „Rendezvous Ballroom“ šokių salėse, esančiose Balboa pusiasalyje (Newport Beach, Kalifornija), su kuo ir siejamas šio šokio pavadinimas.

 

Iš pradžių balboa buvo lyg atsakas į perpildytas šokių aikšteles, kur šokis atviroje pozicijoje (tuo metu populiarūs lindyhop’o judesiai) dažnai buvo neįmanomas, o kartais net ir draudžiamas. Originalus balboa (Balboa Shuffle arba Pure Bal arba tik balboa) šokių stilius išsiskiria tuo, kad visą laiką šokama uždaroje pozicijoje, mažais kojų judesiais, o partneriai juda kartu.

Bal-swingas pradžioje buvo žinomas svingo arba Randy svingo pavadinimais ir laikraščiuose buvo vadinamas ekscentrišku šokiu, leidžiančiu improvizuoti bei šokti atviroje pozicijoje. Šis šokių stilius atkeliavo iš Charleston’o šokio. Seniausias Bal-swingo vaizdo įrašas – viešai filmuotas konkursas Venecijos paplūdimyje 1932 m. Pats Bal-Swingo pavadinimas stiliui buvo suteiktas tik 1970-aisiais, kai buvoma siekiama atskirti šį šokį nuo bendrinio svingo šokių pavadinimo.

Registruotis bendroms pamokoms
Norėdami užsiregistruoti privačioms pamokoms, rinkitės iš mūsų mokytojų.