Lindyhopas

Trečiajame XX a. dešimtmetyje Niujorke užgimęs lindyhopas yra labai linksmas ir energija trykštantis porose šokamas šokis. Šokėjų šypsena kone neatsiejama jo dalis. Ne veltui sakoma, kad šio šokio ritmu buvo nugalėta ir Didžioji depresija.

Anksčiau šokis buvo žinomas Breakaway pavadinimu, bet savyje turi daug žingsnų ir sudedamųjų dalių iš kitų afro-amerikietiškų šaknų šokių kaip Charleston, Texas Tommy, Cakewalk, Black Bottom, The Shimmy ir kitų.

Lindyhopas savo pavadinimą gavo, kai 1928 Birželio 17, tuo metu geriausias šokėjas “Shorty” Geroge Snowden, Niujorko klube “Manhattan Casino” vykusiame maratone, žurnalistų paklaustas, ką čia šoką, pasakė “Lindy-Hop” arba “Lindberg-Hop”. Pavadinimas siejamas su prieš metus Charles Lindbergh Antlanto perskridimu ir žmonių galvose užstrigusia antrašte “Lindy Hops The Ocean”.

Anksčiau šokis buvo žinomas Breakaway pavadinimu, bet savyje turi daug žingsnų ir sudedamųjų dalių iš kitų afro-amerikietiškų šaknų šokių kaip Charleston, Texas Tommy, Cakewalk, Black Bottom, The Shimmy ir kitų. Šokis išsiskyrė savo dinamiškumu, atvira pozicija ir žinoma triukais (angl. Air-Steps, Aerials).

 

Pirmajį triuką publikai pristatė Lindyhopo Ambasadorius ir vienas iš jo inovatorių Frankie Manning ir jo partenė Frida Washington kovodamai su savo trupe “Whitey’s Lindyhoppers’ prieš tuo metu Savoly klubo šokių karaliaus trupę “Shorty George and His Dancers”. Šis šokis buvo pradėtas šokti ir išgyveno savo aukso amžių Savoy klube, didžiausiame klube Harlemo rajone, Niujorke. Vėliau patekęs į pilkuosius ekranus tokiose filmuose kaip A Day At The Races 1937, Keep Punchin’ 1939,Hot Chocolate 1941, Hellzapoppin’ 1941, šokis išpopuliarėjo po visą šalį. Dean Collins, šokėjas iš Niudžersio, 1936 metais nukeliavęs į Losandželą šokį tobulino ir pakeitė jį vizualiai. Nugludintas šokio stilius greitai buvo greitas kelias į kino ekranus ir su viena iš savo garsiausių partnerių Jewel McGowan tapo tikrai L.A. lindyhopo šokių atstovais.

Baigusis karui ir į madą atėjus BeBop, modernaus džiazo žanro stiliui nugeso tiek svingo muzikos tiek lindyhopo dvasia. Populiarėjant naujiem muzikos stiliam šokiai adaptavosi ir lindyhopas keitėsi vizualiai, ritmiškai tiek pavadinimais. Atsirado Jive, Roc’n’Roll, Boogie Woogie ir kiti šokiai. 

Tačiau 8-ojo dešimtmečio pradžioje domėjimasis lindyhopu grįžo ir Lindyhopo Renesansas įgavo pagreitį. Jaunieji šokėjai rado senuosius guru – Frankie Manning, Al Minns, Fayard Nicholas, Norma Miller, Sugar Sullivan ir kitus. Lindyhopo bendruomenė pasaulyje auga, šokis gyvena ir skleidžia džiaugsmą kaip niekad.

 

Registruotis bendroms pamokoms
Norėdami užsiregistruoti privačioms pamokoms, rinkitės iš mūsų mokytojų.