St. Louis Shag

Saint Louis Shag („šegas“) yra vienas iš džiazo šokių šeimos narių. Tai senas, autentiškas ir santykinai mažai spėjęs paplisti šokio stilius.

Neretai jis buvo atliekamas grojant greitai rokenrolo, boogie-woogie ar jump-blues muzikai, o šokėjai savo aprangos stiliumi reprezentuodavo to meto populiariąją kultūrą.

Saint Louis Shag („šegas“) yra vienas iš džiazo šokių šeimos narių. Tai senas, autentiškas ir santykinai mažai spėjęs paplisti šokio stilius. Susiformavęs XX amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje ir labiausiai paplitęs būtent Sent Luise, Misūryje, todėl dažnai įvardijamas teritoriniu šokiu. St. Louis Shag dažnai buvo laikomas socialia laisvalaikio forma, todėl jo raidos istoriją (kaip ir daugumos kitų džiazo šokių) sunku apibrėžti akademiškai struktūrizuotų faktų rėmuose.

Daugiausia žinių apie šį šokį sukaupta dėka ankstyvųjų šokėjų (angl. oldtimers) pasakojimų. Būtent jie padėjo St. Louis Shag gyvuoti besikeičiant kartoms, pritaikydami jį naujiems populiariosios muzikos žanrams (pvz.: rokenrolui ar R&B). Vaizdo įrašuose galima matyti St. Louis Shag jungiamą su kitais stiliais (tai buvo labai įprasta to meto šokio kultūrai). Neretai jis buvo atliekamas grojant greitai rokenrolo, boogie-woogie ar jump-blues muzikai, o šokėjai savo aprangos stiliumi reprezentuodavo to meto populiariąją kultūrą.

 

St. Louis Shag istorija glaudžiai siejasi su „Imperial“ klubu, pastatytu 1928 m. Sent Luise. Ši vieta garsėjo savo šokio stiliumi, vadinamu tiesiog The Imperial. Veikiausiai tai ir buvo Charleston’o virsmas į St. Louis Shag. Įsibėgėjant ketvirtajam dešimtmečiui, kartu su keliaujančiais džiazo muzikantais klubą pasiekė sparčiai populiarėjančio lindyhop’o banga, kuri pakeitė Imperial stilių. Negana to, vėliau prisidėjo ir kita besikeičianti muzikos tendencija – atėjo rokenrolo era. Evoliucionavęs Imperial suartėjo su West Coast Swing stiliumi, o St. Louis Shag tapo vis mažiau žinomas.

Kenny Wetzel (1929–2000 m.) – asmuo išlaikęs ir perdavęs šį stilių kitiems šokėjams. Tai garsiausias St. Louis shag atlikėjas, turėjęs daug įtakos šokio vystymuisi bei sklaidai. Gimęs bei pradėjęs šokti su sese Sent Luise, vėliau išvyko į vakarinę valstijų pakrantę. Kartu su juo ir St. Louis Shag peržengė „teritorinio“ šokio ribas. Kenny Wetzel vienas iš nedaugelio žmonių, visą savo gyvenimą skyrusių svingo šokių kultūrai – net kai jie nebuvo populiarūs.

Būtina paminėti Tommy Russo, Dolores Shy, Virginia Shy, Mike Renda, Joe ir Eva Renda, Eddie Plunkett, Dottie Spokesfield, Jim ir Lorraine Byrnes, John Bedrosian – dauguma jų St. Louis Shag šokę nuo ketvirtojo–penktojo dešimtmečio. Nemažiau prie šokio išlikimo prisidėjo ir jaunesnės kartos šokėjai, kurie perdavė žinias šiuolaikiniams profesionalams tokiems, kaip Peter Loggins, Mia Goldsmith, Katja Hrastar, Todd Yannacone. Šiandien, be jau paminėtų, vieni aktyviausių St. Louis Shag šokėjų (įsikūrę Sent Luise) yra Christian Frommelt ir Jenny Shirar. Lietuvoje ir net Europoje šio stiliaus ambasadoriais tapo mūsų klubo mokytojai Rokas ir Simona ir Rūta.

Registruotis bendroms pamokoms
Norėdami užsiregistruoti privačioms pamokoms, rinkitės iš mūsų mokytojų.